+86-18862679789
Otthon / Hírek / Ipari hírek / Hogyan válasszunk extrudálási típusú A2 nem éghető ACP gyártósort

Hogyan válasszunk extrudálási típusú A2 nem éghető ACP gyártósort

Extrúziós típusú, nulla vízelnyelő A2 nem éghető fém (alumínium) kompozit panel gyártósor: a rövid válasz a gyártóknak

Az a panelgyártó, aki egy nedves szállítási szezon után megfigyelte, hogy A2-es panelek leválási szilárdsága csökken, általában egy dolgot akar a következő sorból: egy magot, amely nem veszi fel a nedvességet. Ez az ötlet mögött Extrúziós típusú nulla vízelnyelő A2 nem éghető fém (alumínium) kompozit panel gyártósor a Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd.-től. Ahelyett, hogy az ásványi anyagokkal töltött lemezeket forró présben préselik, a sor folyamatosan extrudálja az A2-es magot egy csavaron keresztül, majd laminálja az alumíniumhéjak közé.

A vásárlók számára ez a rövid válasz. A vonal alapos vizsgálatot érdemel, ha a nedvességstabilitás, a folyamatos teljesítmény és a mag házon belüli szabályozása a prioritás. A gyártó közel nulla vízfelvételről számol be az extrudált mag esetében, szemben a hagyományos A2-es magok 3-7 százalékával. 3 m/perc feletti extrudálási sebességet, a GB 8624-2012 és az EN 13501-1 szabvány szerint A2-s1,d0 besorolású paneleket és legalább 120 N/mm leválási szilárdságot is jelez.

A sorozatot teljes láncú rendszerként írják le, három lehetséges kimenettel: kész A2-es nem éghető alumínium kompozit panelek, A2-es maggranulátumok az extrudáló berendezéseket már működtető gyárak számára, és A2-es magtekercsek a panelgyártók számára, akik házon belüli extrudálás nélkül szeretnének laminálni. A gyártó napi 5000 négyzetméter panelteljesítményt közöl. Ez a rugalmasság azért fontos, mert a vevő abban a szakaszban léphet be, amelyik megfelel a jelenlegi képességeinek, és később terjeszkedhet.

Ez az útmutató a gyártulajdonosok, üzemmérnökök és beszerzési menedzserek számára készült, akik összehasonlítják az A2 típusú extrudált gyártósorok gyártóit, szállítóit vagy exportőreit. Íme, miről szólnak az alábbi szakaszok:

  • Miért a vízfelvétel a hagyományos A2-es magok csendes gyenge pontja?
  • Hogyan teszi lehetővé a szupramolekuláris csatolás csavarextrudálást nagy ásványianyag-terhelés mellett
  • Hogyan hasonlítható össze az extrudálás a forró préseléssel a sebesség és a konzisztencia tekintetében
  • A vonal három kimenete, és mindegyik melyik vevőnek felel meg
  • Műszaki adatok, alkalmazások, újrahasznosítás és beszállítói értékelési ellenőrző lista

Akkor válassza ezt a típusú vonalat, ha a nedvességstabilitás és a folyamatos termelés fontosabb, mint a megszokott melegsajtolási eljárás.

Miért számít a nulla vízfelvétel egy A2-es nem éghető fém (alumínium) kompozit panel gyártósoron

Az A2-es panelek tűzállóságát egy nagyon magas ásványianyag-tartalmú magnak köszönhetik. Ez az ásványianyag-tartalom is az, ami sok hagyományos A2-es magot porózussá tesz. A gyártó szerint ezek a magok nagyjából 3-7 százalék nedvességet szívnak fel, és a felszívódás addig tart, amíg a páratartalom magas marad. Amint a mag megtartja a vizet, a mag és az alumíniumréteg közötti ragasztókötés meggyengülhet, és a gyártó a nedvességnek való kitettség után több mint 20 százalékos leválási szilárdságveszteséget említ.

Ahol megjelenik a probléma

A hatás ritkán látható a gyári padlón. Később kiderül, olyan helyeken, ahol a vevő nem tudja könnyen irányítani. Egy raklap átszeli az óceánt egy tartályban, amely izzad a hőségben. A kikötő közelében lévő projektraktár a paneleket több hétig tárolja a telepítés előtt. A párás éghajlatú homlokzat hónapokig nedves levegővel néz szembe, mielőtt a tömítési munka befejeződik. A vizet felvevő mag minden esetben megnövelheti a súlyt, lágyíthatja a kötési vonalat, és növelheti a peremleválás kockázatát.

A közlekedés csendesebb problémát jelent. A nedvesség súlyának növekedése megváltoztatja a szállítás súlyát, és a nedves tárolás miatt sérült panelek a szállítások elutasításához vezethetnek. A gyártó az alacsonyabb logisztikai veszteséget az olyan mag gyakorlati előnyeként sorolja fel, amely nem vesz fel nedvességet.

Az alábbi táblázat összehasonlítja a gyártó által a hagyományos A2-es magokra és az extrudált magokra vonatkozó adatokat. Olvassa el a tervezési szándék nyilatkozataként, amelyet a vásárlóknak saját páratartalom-kondicionáló tesztjeikkel kell megerősíteniük.

Az A2 magok nedvességviselkedése 0% 5% 10% 15% 20% 25% 3% Konv. alacsony 7% Konv. magas közel 0% Extrudált 20% Hagyományos egyik sem Extrudált A mag vízfelvétele Peel erejének elvesztése nedvesség után Hagyományos A2 core Extrudált A2 core

A szürke oszlopok a hagyományos A2-es magokat mutatják a megadott 3-7 százalékos abszorpciós tartomány alsó és felső végén, amit a nedvességnek való kitettség után több mint 20 százalékos lefejtési szilárdságvesztés követ. A piros oszlopok az extrudált magot mutatják, közel nulla abszorpcióval, és nincs jelentett leválási veszteség. Egy párás régióban működő gyártó esetében ez a különbség megváltoztathatja, hogy mekkora árrésre van szükség a tárolási és szállítási tervekben. Az extrudáló típusú sor az ingatlan köré épül fel, így az azt értékelő vásárlóknak a saját klímájuknak és projekttípusuknak megfelelő nedvességkondicionálási adatokat kell kérniük.

Kérdések, amelyeket fel kell tenni bármely szállítónak a nedvességgel kapcsolatban

  • Hogyan mérik a vízfelvételt, milyen páratartalom és időviszonyok mellett?
  • Mekkora a lehúzási szilárdság kondicionálás előtt és után, ugyanazon panel felépítés esetén?
  • Hogyan védik a vágott éleket a helyszínen?
  • Milyen tárolási útmutatások érvényesek a telepítés előtt?

A mag nedvesség viselkedése egy minőségi tényező, amely a szállítás után jelenik meg, ezért tesztelje le, mielőtt elkötelezi magát egy alapvető technológia mellett.

Hogyan támogatja a szupramolekuláris tengelykapcsoló a csavaros extrudálást nagy ásványianyag-terhelés mellett?

A csavaros extrudálás ismert eljárás a műanyagoknál, de gyakorlati korlátai vannak: amikor a töltőanyag aránya nagyon magasra emelkedik, az olvadék nehezen feldolgozhatóvá válik. Az ásványi anyagokkal töltött A2-es anyagok pontosan ebben a tartományban vannak. A gyártó szerint saját fejlesztésű technológiája a szervetlen égésgátlókat szerves polimerekkel párosítja molekuláris szinten, ami lehetővé teszi, hogy a vonal legalább 90 százalékos szervetlen tartalmú magokat extrudáljon.

Miért a magas ásványianyag-tartalom a lényeg

Az A2 besorolás szigorúan korlátozza, hogy egy panel mennyi éghető anyagot tartalmazhat, és hogyan viselkedik tűz esetén. A nagyon magas szervetlen arányú magban kevés az elégethető szerves anyag. A kihívás az, hogy ezt a magot kellően rugalmasan kell tartani ahhoz, hogy feldolgozzák és laminálják. A két fázis összekapcsolásával a gyártó ezt megoldja.

Amit a szemcseadatok mondanak

A gyártó által megadott granulátum magadatok
Tétel Kimondott érték
Összetétel Szervetlen tartalom legalább 90 százalék
Lángállóság A2 besorolású
Feldolgozás Kétcsavaros vagy egycsavaros extrudálás
Napi teljesítmény 200 tonna 8 gyártósoron keresztül

Az alábbi táblázat a szemcsék megadott összetételét mutatja előrehaladási gyűrűként. Könnyen áttekinthetővé teszi az arányt, és egyszerű hivatkozást ad a vásárlóknak a technikai megbeszélések során.

A mag granulátum összetétele 90% szervetlen tartalom Szervetlen égésgátló és töltőanyag Legalább 90 százalék Szerves polimer kötőanyag és folyamatadalékok Akár 10 százalék Összetétel a gyártó maggranulátum adataiban megadottak szerint.

A piros ív legalább 90 százalékos szervetlen részarányt jelöl, a kis szürke rész pedig a szerves kötőanyagot és adalékanyagokat mutatja. Mivel a szervetlen részarány olyan magas, az extruderen a folyamatszabályozás fontosabb, mint a hagyományos műanyag vonalakon. Az előtolási sebesség, a csavarfordulatszám és a hőmérsékleti profil mind befolyásolja az olvadék minőségét, és a beszállító tapasztalata ezekkel a beállításokkal része annak, amit a vevő vásárol. Kérjen próbaüzemet a használni kívánt granulátumtípuson, és kérdezze meg, hogyan rögzíti a vezérlőrendszer a csavar nyomatékát és az olvadék hőmérsékletét.

A magas ásványianyag-arány csak akkor jelent értéket, ha az extrudálási folyamat stabil marad, ezért értékelje a szállító folyamatirányítását, ne csak a receptet.

Az A2 típusú extrudálási gyártás a forrópréses gyártás ellen: sebesség és konzisztencia

A legtöbb A2-es kompozit panel a piacon úgy készül, hogy ásványi anyagokkal töltött magokat forró présben alakítanak ki, majd a magot a héjakhoz kötik. Ez a módszer kiforrott, de ez egy stop-and-go folyamat. Az extrudálási út folyamatos: a granulátumok bejutnak az extruderbe, a mag tekercsként vagy lapként távozik, a lamináló szakasz pedig ragasztófóliával köti össze az alumíniumhéjakkal.

A gyártó az extrudálási sebességet 3 m/perc felett adja meg, szemben a 2 m/perc alatti sebességgel a hagyományos melegsajtolásnál. A folyamatos futás a kötegelt konzisztenciát is támogatja, mivel a folyamat nem indul újra minden préselési ciklusnál. A hőmérséklet és a vastagság állandósult, és a kezelők több időt töltenek a megfigyeléssel, mint a rakodással.

A sebességkülönbség konkretizálása érdekében az alábbi területdiagram a két megadott sebességet a 8 órás műszak során előállított mag hosszára konvertálja. A számítás a gyártó által megadott sebességhatárokat használja, így a minimális extrudált teljesítményt mutatja a maximális melegsajtolási teljesítményhez képest.

Összesített maghossz 8 órás műszak alatt 0 500 1000 1500 0 1 2 3 4 5 6 7 8 Óra folyamatos futás A mag méter 1440 m 960 m Extrudálás 3 m/perc sebességgel Forró préselés 2 m/perc sebességgel A megadott sebességhatárokon számítva; A valós teljesítmény a szélességtől, az állásidőtől és az átállásoktól függ.

3 m/perc sebességgel egy 8 órán át tartó vezeték körülbelül 1440 méter magot, míg a 2 m/perc sebességű melegsajtolás körülbelül 960 métert termel ugyanennyi idő alatt. Ez nagyjából 480 méter különbség műszakonként, vagyis körülbelül felével több teljesítmény a megadott határértékeken. A gyakorlatban mindkét folyamatnak van leállási ideje, átállása és szélességbeállítása, így a valós számok eltérőek lesznek. Mégis, egy nagy homlokzati projektek szállítását tervező vevő felhasználhatja ezt az aritmetikát annak összehasonlítására, hogy egy A2 típusú extrudáló gyártósor mekkora kapacitást tud hozzáadni egy üzemhez.

Hagyományos A2 ACP compared with extruded A2, based on manufacturer data
Méret Hagyományos A2 ACP Extrudált A2
Alapfolyamat Ásványi anyagokkal töltött mag melegen sajtolt formázással Szupramolekuláris tengelykapcsoló csavaros extrudálással
Vízfelvétel 3-7 százalék, továbbra is páratartalom mellett Közel nulla
Hámlási szilárdság nedvesség után Több mint 20 százalékos veszteség Nincs veszteség
Alapvető rugalmasság Törékeny, hajlításkor megrepedhet Jó nyúlású, hajlítható
Ragasztási módszer Forró prés öntapadó fóliával Folyamatos meleg laminálás ragasztófóliával
Gyártási sebesség 2 m/perc alatt 3 m/perc felett
Tétel konzisztencia Észrevehető variáció Magas konzisztencia folyamatos futás közben
Újrahasznosíthatóság Nehéz A levágások újrafelhasználására tervezték
Szállítási veszteség Súlygyarapodás és nedvesség okozta károk Kisebb veszteség, nincs nedvességgyarapodás

Az alapvető rugalmasság külön figyelmet érdemel. A rideg mag megrepedhet, amikor a paneleket homlokzati kazettákhoz vezetik és hajtogatják. A jobb nyúlású mag könnyebben gyártható, ami csökkenti a gyártó műhelyében végzett utómunkálatokat. Ezt a későbbi előnyt könnyű figyelmen kívül hagyni, ha a berendezéseket csak az átviteli teljesítmény alapján hasonlítjuk össze.

A folyamatos extrudálás megváltoztatja a sebességet és a konzisztenciát is, ezért hasonlítsa össze a műszakonkénti kimenet és a kötegeltérés sorait.

Amit az extrudálási típusú A2 gyártósor gyárt: panelek, granulátumok és maghengerek

Hongyang a vonalat teljes láncú rendszerként írja le a granulátumoktól a kész panelekig. Gyakorlatilag három különböző termék készülhet ugyanabból a technológiából, és a vevő eldöntheti, melyik illik a vállalkozáshoz.

A2-es nem éghető alumínium kompozit panelek

A kész panel extrudált A2-es szervetlen magot használ a fémhéjak között. A gyártó napi 5000 négyzetméteres kapacitást közöl, és felsorolja az EN 13501-1, GB 8624-2012, BS 476 és ASTM E84 szerinti tanúsítási referenciákat. Ez egy olyan gyártó útja, amely az egész folyamatot egy fedél alatt szeretné lebonyolítani.

A2 nem éghető maggranulátum

A granulátum a mag nyers formája. Olyan gyártók számára készültek, akik már rendelkeznek extrudáló sorokkal, és a saját tulajdonukban lévő berendezéseken szeretnének A2-es magokat gyártani. A gyártó 8 gyártósoron napi 200 tonna granulátumot állít elő.

A2-es nem éghető maghengerek

A maghengerek folyamatosan extrudált mag egy tekercsen, készen állnak a forró laminálásra fémhéjakkal. A kompozit panelgyártók számára készültek, akik ki akarják hagyni a házon belüli extrudálást. A megadott teljesítmény napi 50 tonna egy gyártósorról, és a tekercsek más, nem éghető magot igénylő szendvicsszerkezetekben is felhasználhatók.

A vonal három kimenete és a vevő mindegyike megfelel
Kimenet Űrlap Meghatározott kapacitás Alkalmas
A2-es kompozit panel Kész panel, 2-6 mm vastag 5000 négyzetméter naponta A gyártók teljes termékcsaládot keresnek
Mag granulátum Extrudálásra kész granulátum 200 tonna naponta, 8 sor Meglévő extrudáló sorokkal rendelkező gyárak
Core tekercsek Folyamatos mag a tekercsben 50 tonna naponta, 1 sor Csak lamináló panelkészítők

A cég azt állítja, hogy a vásárlók szükség szerint bármilyen köztes terméket vásárolhatnak. Ez azoknak a gyártóknak hasznos, akik a magtekercsekkel szeretnének kezdeni, hogy teszteljék a piacot, majd hozzáadják a granulátum- és extrudálási kapacitást, ha a mennyiségek ezt indokolják.

Kezdje onnan, ahol az Ön gyára a legerősebb, és a kereslet növekedésével növelje az upstream kapacitást.

A Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd.-ről

A Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd. egy nemzeti vállalkozás, amely a fémkompozit anyagokhoz használt intelligens berendezések kutatás-fejlesztésére és gyártására szakosodott, szisztematikus megoldásokat kínálva a globális építőanyag-ipar számára. A Nem éghető fém kompozit panelek építészeti dekorációhoz szabvány szerkesztő egységeként és a Kínai Építőanyag-szövetség Fémágazatának állandó tanácstagjaként a vállalat alaptermékei három fő technológiai rendszert foglalnak magukban: tűzálló alumínium kompozit panelek gyártósorait, alumínium méhsejtmagos gépeket és egyedi fém kompozit fémlemezek gyártósorait, valamint többfunkciós alumínium kompozit paneleket. vonalak. Ezek a csúcskategóriás gyártósorok 12 kategóriáját fedik le, beleértve az A2/B1 osztályú tűzálló anyagokat, a 3D alumíniummagos fémkompozit paneleket és az alumínium méhsejt-sorozatú termékeket.

A Suzhou Engineering Technology Research Center és a Jiangsu Provincial Graduate Workstation támogatásával a vállalat három technológiai platformot épített fel: precíziós átvitelvezérlést, intelligens folyamatrendszereket és moduláris tervezést. Berendezéseit 45 országba és régióba exportálták, köztük Európába, az Egyesült Államokba, a Közel-Keletre és az ázsiai-csendes-óceáni térségbe, és a világ 20 legnagyobb fémkompozitanyag-gyártója közül 14-nek szolgált ki. A vállalat rendelkezik ISO 9001 minőségirányítási rendszer tanúsítvánnyal és CE tanúsítvánnyal, 48 órás globális vészhelyzeti reagálást kínál, és az üzembe helyezési ciklusokat az ipari szabványnál körülbelül 30 százalékkal rövidebb idő alatt jelzi. 70 alapvető szabadalommal rendelkezik.

Vállalati profil egy pillantással
Tétel Részlet
Termékkategóriák A csúcskategóriás gyártósorok 12 kategóriája
Exportálási elérés 45 ország és régió
Alapvető szabadalmak 70
Minőségi tanúsítás ISO 9001 és CE
A szerviz válasza 48 órás globális katasztrófaelhárítás

A gyári közvetlen extrudálási típusú A2 gyártósor gyártójaként és exportőreként a vállalat támogatja a nagykereskedelmi beszerzést, az OEM projektek testreszabását és a hosszú távú szolgáltatást. A maggranulátumtól a kész panelekig terjedő folyamat birtoklása lehetővé teszi, hogy az egyik partner kezelje a tervezést, a szállítást és a képzést.

A granulátumokat, maghengereket és kész paneleket házon belül ellenőrző gyártó a gyártósor projektjének minden szakaszában támogathatja a vásárlókat.

Az A2-es nem éghető fém (alumínium) kompozit panel gyártósor kiválasztása előtt ellenőrizendő műszaki adatok

A műszaki adatok megmondják a vásárlóknak, hogy mit kell elérni a panellel, és mit kell ellenőriznie minőségi csapatuknak. A gyártó a következő értékeket teszi közzé az A2 típusú extrudálási paneljéhez, amelyeket harmadik féltől származó tesztadatokként jelentenek a megadott szabványok szerint.

A gyártó által közzétett paneltulajdonságok
Tulajdonság Szabványos Érték
Teljes vastagság GB/T 17748-2008 2, 3, 4, 5 vagy 6 mm
Alumínium bőrvastagság GB/T 17748-2008 0,2, 0,3, 0,4 vagy 0,5 mm
Szélesség Nincs megadva 2000 mm-ig, személyre szabható
Tűzvédelmi osztályozás GB 8624-2012 A2-s1,d0
Tűzvédelmi osztályozás EN 13501-1 A2-s1,d0
Tűzvédelmi osztályozás BS 476 6. és 7. rész 0. osztály és 1. osztály
Felületi égés ASTM E84 1. osztály, lángterjedés 25 vagy az alatt, füst fejlődött 50 vagy az alatt
Homlokzati teljes körű tűz NFPA 285 Belépőként rögzítve
Lehúzó erő GB/T 17748 Legalább 120 N/mm
Hajlítószilárdság GB/T 17748 Legalább 150 MPa
Arc bevonat Nincs megadva PVDF, PE vagy egyedi

Hogyan kell olvasni a tűzvédelmi osztályozást

Az A2-s1,d0 esetén az A2 rész a tűzhöz való korlátozott hozzájárulást, az s1 rész alacsony füstképződést, a d0 pedig azt, hogy a tesztben nincsenek lángoló cseppek. A BS 476 Class 0 és Class 1 olyan referenciák, amelyeket számos olyan piacon használnak, amelyek a brit szabványokat örökölték, az ASTM E84 pedig egy Észak-Amerikában széles körben használt felületi égési teszt. Az NFPA 285 egy teljes körű homlokzati teszt, amely nem csak magát a panelt, hanem a falszerkezet viselkedését is ellenőrzi.

Mit kell megerősíteni a szállítóval

  • A vizsgálati jelentések ugyanarra a vastagságra, bőrre és bevonatra vonatkoznak, mint a tervezett termék
  • Melyik vizsgálólaboratórium adott ki minden jelentést és milyen dátummal
  • Függetlenül attól, hogy a homlokzati összeszerelés eredménye az Ön faltervére vonatkozik, vagy csak a tesztelt építményre
  • Hogyan rögzíti a gyár a leválasztási szilárdságot és a hajlítószilárdságot a gyártás során

A tűzteszt eredményei a tesztelt konfigurációra vonatkoznak. A bőrvastagság, a bevonat vagy a ragasztófólia változása bizonyos teszteknél számíthat, ezért a vevőknek a projekt elején össze kell állítaniuk a jelentéslistát a tervezett termékpalettával.

Minden jelentést igazítson az értékesíteni kívánt panel pontos felépítéséhez, mielőtt a pályázati besorolásra hagyatkozna.

Alkalmazási forgatókönyvek extrudált A2 nem éghető kompozit panelekhez

A gyártó öt forgatókönyvet sorol fel az ezen a vonalon készült panelekre. Mindegyik más-más vásárlói aggályhoz kapcsolódik, és mindegyik befolyásolja, hogy a gyártó hogyan tervezi meg értékesítési erőfeszítéseit.

Sokemeletes épületek homlokzatai

A sokemeletes projektekhez gyakran szigorú tűzálló anyagokra van szükség, és a specifikátorok olyan besorolást keresnek, mint az A2-s1, d0. Az ezt a szegmenst kiszolgáló panelgyártó előnyökkel jár a teljes dokumentáció és a konzisztens tételek előnyeiben, mivel egyetlen projekthez több ezer négyzetméterre lehet szükség hónapok alatt.

Kereskedelmi épületek, szállodák, kórházak és oktatási létesítmények

Ezek az épülettípusok magas kihasználtsággal és szigorú evakuálási szabályokkal rendelkeznek, ezért gyakran előírják a nem éghető burkolatot. Nedves területeken vagy tengerparti helyeken a nedvességet nem szívó mag segíti a panel hosszú távú megjelenését és kötődését.

Felújítási projektek

Sok felújítási projekt követi az aktualizált tűzbiztonsági követelményeket, és lecseréli a régebbi burkolatokat. A jó hajlíthatóságú panelek könnyebben alakíthatók egyedi formákká az utólagos felszereléshez, ami segíthet a szerelőknek, ha a méretek nem egységesek.

Exportorientált gyártók

A több régióban értékesítő gyártóknak olyan panelekre van szükségük, amelyek megfelelnek a különböző osztályozási rendszereknek. A gyártó Kínából, az Európai Unióból, az Egyesült Királyságból és az Egyesült Államokból származó tesztreferenciákat sorol fel, ami alátámasztja a vevőkkel folytatott beszélgetéseket ezeken a piacokon. Minden piacon továbbra is ellenőrizni kell a helyi jóváhagyási szabályokat.

Nagy építési projektek

A nagy projektekhez állandó kínálatra van szükség. A folyamatos extrudálás és a függőlegesen integrált lánc segíti a gyári átfutási idők tervezését, mivel a kulcsfontosságú anyagok ugyanabból a forrásból származnak, és a folyamat nem függ a szakaszos préselési ciklusoktól.

Párosítsa a panel erősségeit a forgatókönyvhöz: nedvességstabilitás párás helyeken, konzisztencia nagy projekteknél és dokumentált besorolás exportra.

Újrahasznosítási és logisztikai szempontok egy A2 típusú extrudálásos gyártósornál

Az anyagmozgatás minden gyártósorral kapcsolatos döntés része, és befolyásolja, hogy a gyár hogyan kezeli a hulladékot és a szállítást. A gyártó kijelenti, hogy a gyártási maradékok feldolgozhatók és újra felhasználhatók a magextrudálás során. Ez bezárja azt a kört, amelyet a hagyományos melegen préselt magok állítólag megnehezítenek, mivel az ásványi anyagokban nehéz préselt magokat nehéz újra feldolgozni.

A gyártó azt is megjegyzi, hogy az ügyfél telephelyén lévő beszerelési hulladéknak újrahasznosítási értéke van. A paneleket kazettákká vágó gyártók számára a levágások az anyagáram valódi részét képezik, és a visszavétel vagy újrafelhasználás csökkentheti az ártalmatlanítási mennyiséget. Ennek gyakorlati mértéke a begyűjtési rendszerektől és a helyi szabályoktól függ, ezért a vevőknek közvetlenül a szállítóval kell megbeszélniük a megállapodásokat.

Kérdések, amelyeket érdemes feltenni

  • A levágások mekkora része kerülhet vissza az extruderbe, mielőtt a minőséget befolyásolná?
  • Szükséges-e az újrafeldolgozott anyag különleges kezelésre vagy tesztelésre az újrafelhasználás előtt?
  • Hogyan kell elválasztani a fémhéjat a magtól az újrahasznosítás során?
  • Milyen csomagolást ajánlunk export szállítmányokhoz?

Logisztikai oldalon a nedvességet nem nyerő mag elkerüli a súlyváltozásokat és a nedves tárolás által okozott károkat. Ez leegyszerűsíti a szállítási dokumentációt, és csökkenti a szállítással kapcsolatos vitákat. Ezek olyan előnyök, amelyek ritkán jelennek meg az adatlapon, de megjelennek a napi műveletek során.

Kérjen egyértelmű újrafelhasználási eljárást, mert az újrahasznosítás előnyei a folyamat részleteitől függenek, nem csak az anyag tulajdonságaitól.

Az extrudált A2 összehasonlítása a hagyományos opciókkal: döntési mátrix

A technológiai döntések könnyebbek, ha láthatóak a kompromisszumok. Az alábbi mátrix hat olyan tényezőt csoportosít, amelyeket a vásárlók általában mérlegelnek, amikor összehasonlítják a hagyományos melegen sajtolt A2-es gyártást egy extrudáló típusú gépsorral. Forrásként a gyártó saját összehasonlítását használja, és hozzáad egy olyan tényezőt, ahol a hagyományos megközelítés előnyt jelent.

Minőségi összehasonlító mátrix Hagyományos A2 melegen préselt panel Az extrudálás típusa A2-es panel Nedvesség stabilitás Alacsony Magas Termelés sebesség Mérsékelt Magas Batch következetesség Változó Magas Core rugalmasság Törékeny Jó Újrahasznosíthatóság Korlátozott Tervezve újrafelhasználásra Nyomtatási rekord piacon Létrehozva Újabb A sötétebb piros erősebb minősítést jelez. A gyártó összehasonlítása alapján, nem laboratóriumi adatok alapján.

A gyártó összehasonlítása szerint az A2 típusú extrudált gyártási pontszámok magasabbak a nedvességstabilitás, a sebesség, a konzisztencia, a rugalmasság és az újrahasznosíthatóság tekintetében. A hagyományos melegpréses gyártás előnyt jelent a piaci múltban, mivel régóta használják, és sok gyártó ismeri. A vásárlónak mérlegelnie kell ezeket a tényezőket a helyi feltételekkel. Egy párás piacon, ahol nagy homlokzati rendelések vannak, az első öt sornak nagyobb súlya lehet, mint a megszokottnak. Azon a piacon, ahol a gyártók ellenállnak az új anyagoknak, az újabb magra vonatkozó értékesítési erőfeszítések további támogatást igényelhetnek, beleértve a képzési anyagokat és a mintapaneleket.

Indokolt a beszállítótól kérni referencia ügyfeleket, mintapaneleket és egy futó vonal látogatását. A folyamat működése során több információ érhető el, mint bármely táblázat, és lehetővé teszi mérnökei számára az olyan részletek ellenőrzését, mint az élek minősége és a felület síksága.

Kezelje a mátrixot kiindulási pontként, és gyárlátogatás és mintavizsgálat után cserélje ki a minősítéseket a sajátjára.

Szállítóértékelés, üzembe helyezés és értékesítés utáni támogatás

Egy gyártósor csak akkor teremt értéket, ha eléri a stabil teljesítményt. A Hongyang projektszolgáltatásokat, távoli szolgáltatást és helyszíni szolgáltatást kínál, valamint 48 órás globális vészhelyzeti reagálást kínál. A vállalat az ipari szabványoknál körülbelül 30 százalékkal rövidebb üzembe helyezési ciklusokról is beszámol, és 70 alapszabadalommal, ISO 9001-es és CE-tanúsítvánnyal rendelkezik. Ezek hasznos referenciapontok, és a vásárlóknak meg kell erősíteniük, hogyan alkalmazzák saját projektjüket.

Gyakorlati értékelési ellenőrző lista

  1. Határozza meg az elsőként eladni kívánt terméket: panelek, tekercsek vagy keverék.
  2. Erősítse meg a célbesorolást és a piacokat, ahol a paneleket értékesítik.
  3. Kérjen olyan vizsgálati jelentéseket, amelyek megfelelnek az Ön tervezett vastagságának, bőrének és bevonatának.
  4. Kérje a nedvességkondicionálási adatokat és a hámlasztási szilárdság eredményeit.
  5. Tekintse át az extruder folyamatvezérlését, beleértve a csavar nyomatékát és az olvadékhőmérséklet naplózását.
  6. Tisztázza a nyersanyagellátást: granulátum, maghenger vagy házon belüli kompaundálás.
  7. A képzés, az üzembe helyezés mérföldkövek és az átvételi tesztek írásban történő egyeztetése.
  8. Erősítse meg a távoli támogatási megállapodásokat és a pótalkatrészek tervezését.
Gyakori projektkockázatok és azok csökkentésének módjai
Kockázat Hogy néz ki Hogyan csökkenthető
Nem egyező tesztjelentések A besorolás nem vonatkozik az eladott termékre Igazítsa az egyes jelentéseket a panel pontos felépítéséhez
Az extruder instabilitása Változó core thickness or density Tekintse át a folyamatvezérlést és futtassa a próbakötegeket
Nedvesség exposure in transit Súlygyarapodás vagy kötődési problémák érkezéskor Kérjen kondicionálási adatokat és csomagolási tanácsot
Lassú felfutás Kimenet grows slowly after installation A szerződésben állapodjon meg a mérföldkövekről és az edzéstervekről
Tisztázatlan nyersanyagút Késések a granulátum- vagy tekercsellátásban Korán döntsön a köztes termékek vásárlása vagy gyártása között

E kockázatok közül sok olcsóbban kezelhető a tervezési szakaszban, amikor a konfiguráció még rugalmas. Az elvárások korai dokumentálása megkönnyíti a szállítók egyenlő feltételekkel történő összehasonlítását is.

A felszerelés szállítása előtt írásban állapodjon meg a specifikációkban, a tesztelési bizonyítékokban és az üzembe helyezési mérföldkövekben.

Fedezzen fel többet a Hongyang webhelyen

Azok az olvasók, akik konkrét gépeket, kapcsolódó vonalakat vagy szolgáltatásokat szeretnének megnézni, az alábbi oldalakat használhatják. Minden hivatkozás megnyit egy oldalt a gyártó hivatalos webhelyén.

Az A2-es típusú extrudálási gyártósor választása éppúgy anyagtechnológiai, mint gépi döntés. A beszállító, amely elmagyarázza az alapvető folyamatot, megosztja a tesztreferenciákat és strukturált üzembe helyezési támogatást kínál, megadja a vásárlóknak azokat az információkat, amelyekre szükségük van az opciók megbízható összehasonlításához.

Kezdje a célpiac és a panel specifikációjával, majd vigye el az írásos követelménylistát az első műszaki értekezletre.

GYIK Az extrudálási típusú A2 nem éghető kompozit panel gyártósorról

Q1. Mi az extrudálási típusú nulla vízelnyelő A2 nem éghető fém (alumínium) kompozit panel gyártósor?

A1. Ez egy olyan gyártási rendszer, amely egy A2-es nem éghető magot egy csavaron keresztül extrudál, és laminálja az alumínium héjak közé. A gyártó úgy írja le, mint egy teljes láncú sor, amely maggranulátumokat, maghengereket és kész paneleket képes előállítani.

Q2. Mit jelent a nulla vízfelvétel az A2-es paneleknél?

A2. Olyan magra utal, amely nagyon kevés nedvességet vesz fel. A gyártó szerint az extrudált mag nedvszívó képessége közel nulla, szemben a hagyományos A2-es magok 3-7 százalékával, és nem számol be a nedvességnek való kitettség utáni leválási szilárdságvesztésről. A vásárlóknak ezt saját kondicionáló tesztjeikkel kell megerősíteniük.

Q3. Mely tűzvédelmi osztályok szerepelnek a panelen?

A3. A közzétett adatok az A2-s1,d0 GB 8624-2012 és az EN 13501-1 szerint, a 0. osztály és az 1. osztály a BS 476 6. és 7. része szerint, az 1. osztály az ASTM E84 szerint, valamint az NFPA 285 szerint rögzített bérlet szerepel. Ellenőrizze, hogy minden jelentés megfelel-e az eladni kívánt panel felépítésének.

Q4. Milyen gyors az extrudálás a melegsajtolásos gyártáshoz képest?

A4. A gyártó 3 m/perc feletti extrudálási sebességet közöl, szemben a hagyományos melegsajtolásos alakítás 2 m/perc alatti sebességével. 8 órás műszak alatt ez körülbelül 1440 méter, szemben a 960 méterrel a megadott határértékeken, leállások és átállások előtt.

Q5. Vásárolhatok granulátumot vagy maghengereket a teljes sor helyett?

A5. Igen. A gyártó felsorolja az A2-es maggranulátumot a meglévő extrudálósorokkal rendelkező gyárak számára, és az A2-es maghengereket a csak lamináló panelgyártóknak. A feltüntetett kapacitások 200 tonna/nap granulátum esetén 8 soron, és 50 tonna/nap maghengerek esetében egy sorból.

Q6. Milyen panelméreteket támogat a vonal?

A6. A közzétett értékek 2–6 mm teljes vastagságot, 0,2–0,5 mm alumíniumhéjvastagságot és 2000 mm szélességet tartalmaznak, testreszabható. Az arcbevonatok közé tartozik a PVDF, PE és az egyedi opciók.

Q7. Milyen támogatást nyújt a Hongyang a szülés után?

A7. A cég projektszolgáltatásokat, távoli szolgáltatást és helyszíni szolgáltatást kínál, 48 órás globális vészhelyzeti reagálással. Azt is jelenti, hogy az üzembe helyezési ciklusok körülbelül 30 százalékkal rövidebbek az ipari szabványnál.

Hírek